151 medalja za Olimp Zabok na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u Sisku

Datum: 10.07.2017

SISAK: Plivački klub Olimp Zabok nastupio je na ovogodišnjem ljetnom Regionalnom prvenstvu Hrvatske u plivanju za Regiju 4 u Sisku. Dvodnevno natjecanje drugo u rangu po važnosti odmah iza državnog prvenstva održano je u organizaciji  Hrvatskog plivačkog saveza  i plivačkih klubova regije koji su pomogli domaćinu, plivačkom klubu Sisak Janaf.  Natjecanje je održano na 50 metarskom zatvorenom bazenu ŠRC Sisak  uz nešto promijenjena pravila. Naime, od ove godine Regionalno seniorsko prvenstvo  odvojeno je organizacijski od prvenstva za mlađe kadete i početnike. Nastupile su plivačice i plivači, njih 147 iz 12 plivačkih klubova iz Osijeka, Đakova, Vinkovaca, Koprivnice, Čakovca, Varaždina, Varaždinskih Toplica, Orahovice, Zaboka i Siska. Prema propozicijama organizatora natjecanje je bilo podijeljeno u četiri dijela programa, a plivalo se u kategorijama seniora, mlađih seniora, juniora, mlađih juniora i kadeta. Regionalno natjecanje iznimno je zahtjevno jer se u kratkom vremenu pliva velik broj disciplina. Svim plivačima to je ujedno i zadnja mogućnost za hvatanje potrebnih normi  za ljetno državno prvenstvo Hrvatske, a najmlađima je to zadnje natjecanje u plivačkoj sezoni 2016. / 2017. Plivački klub Olimp Zabok pod vodstvom trenerice mag. cin. Maje Martinić nastupio je sa timom od 21 natjecatelja, 13 plivača i 8 plivačica u svim dobnim kategorijama. Već tradicionalno polučili su odlične rezultate. Osvojili su ukupno 83 pojedinačnu i 68 medalja u štafetama od kojih je 62 bilo zlatnog, 59 srebrnog i 30 brončanog sjaja.

U oba dana natjecanja najbolja iz redova Olimpa po broju osvojenih medalja je Tesa Novak. Osvojila je ukupno 16 individualnih medalja (12 zlatnih i 4 srebrne) u svim dobnim kategorijama. Vili Sivec osvojio je 15 medalja (od toga 9 zlatnih, 3 srebrne i 3 brončane). Hana Sivec osvojila je 10 medalja (6 zlatnih, 3 srebrne i 1 brončanu). Karlo Iljaš osvojio je 8 medalja (4 zlatne, 2 srebrne i 2 brončane). Nikola Iveković osvojio je također 8 medalja (3 srebrne i 5 brončanih). Lana Halapir osvojila je 6 medalja (3 zlatne i 3 brončane). Isti broj medalja osvojila je i Lara Lončarić (6 brončanih). Lovro Futivić osvojio je 5 medalja (3 srebrne i 2 brončane). Tin Bogdanić osvojio je 4 medalje (3 srebrne i 1 brončana). Marta Vidas osvojila je 2 srebrne medalje. Manuel Jurak 1 brončanu, kao i Patrik Erceg i Magda Slovenec. Mlađa juniorska ženska štafeta Olimpa u sastavu Tesa Novak, Hana Sivec, Lana Halapir i Magda Slovenec na 4x100 slobodno i 4x200 slobodno osvojila je 6 zlatnih medalja. Ista ženska mlađa juniorska štafeta na 4x100 mješovito osvojila je 3 srebrne medalje. Mlađa juniorska muška štafeta Olimpa u sastavu Nikola Iveković, Lovro Futivić, Manuel Jurak i Vili Sivec na 4x200 slobodno osvojila je 1 zlatnu i 2 srebrne medalje. Na 4x100 slobodno i 4x100 mješovito mlađa juniorska muška štafeta Olimpa u sastavu Manuel Jurak, Lovro Futivić, David Benčić i Nikola Iveković osvojila je srebrnu medalju. Kadetska štafeta Olimpa u sastavu Patrik Erceg, Petar Pavalić, Gašpar Futivić i Vili Sivec na 4x100 slobodno osvojila je srebrnu medalju i brončanu na 4x100 mješovito. Kadetska štafeta u sastavu Patrik Erceg, Petar Pavalić, Gašpar Futivić i Mauro Šipek Glavač na 4x200 slobodno osvojila je srebrnu medalju. Svi plivači Olimpa popravili su svoja osobna vremena, a osvajači medalja i limite za predstojeće državno prvenstvo u plivanju. Iduće natjecanje za najstarije je Zlatni medvjed, koje se održava idućeg vikenda u Zagrebu.